Foto Kolekcje

Na tej podstronie niniejszej witryny wychodzę z propozycją własnych prac fotograficznych w formie kolekcjonerskiej.

Dlaczego tak?

Jeśli poświęca się jakiemuś zajęciu znaczną część czasu to właśnie z biegiem tego czasu liczy się na to, że przyniesie to jakiś wymierny efekt.

Ja z fotografią mam do czynienia od ponad 35 lat, głównie w formie skromnych fotoreportaży, czy to dla kogoś, czy to z własnej inicjatywy i własnym sumptem wykonanych, zawsze dawałem z siebie i ze sprzętu 100%, a bywało, że i więcej...

Mimo różnych trudności, udawało się tak zrobić, że w efekcie realizacja dochodziła do skutku i efektem tego była czy to publikacja mojej pracy na stronie, czy w formie bardziej złożożonej - powiedzmy włącznie z realizacją filmu, nagraniem na płytę, produkcją opakowań do płyt i wydaniem takiego produktu jako kompleksowej realizacji. Wszystko co wykonałem również dla innych, było zrealizowane głównie dlatego, że byłem w stanie pokryć koszty takiej realizacji ze swojej pracy zupełnie innej niż fotografia. Począwszy od przeznaczenia czasu na taką realizację, poprzez koszty oprogramowania, naukę obsługi programów, zakup i amortyzację sprzętu, po takie wydatki jak pliwo, naprawy auta i innych.

Złożoność obecnej sytuacji poniekąd sama wymusza na mnie kolejną moją kreatywność, której efektem jest wydanie własnych prac kolekcjonerskich w kilku seriach, aby być może trafić w gusta jak największej ilości potencjalnych nabywców, w taki sposób, aby nie czuli się zmuszeni do kupna, a by chcieli nabyć to co do nich przemówi i z czym będą chcieli poobcować przez kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat i zgromadzić możliwie jak najwięcej egzemplarzy tych absolutnie niepowtarzalnych oryginałów, oraz aby mieli to poczucie, że niosą w sobie te prace wartość, która będzie wymierna w bardzo oczywisty sposób.

Z tego też powodu prace te są zabezpieczone fizycznym certyfikatem, który jest naday indywidualnie dla każdego egzemplarza oddzielnie i jest możliwość błyskawicznego sprawdzenia jego aktualności.

Mam nadzieję, że dzięki temu dla niektórych będzie mogła to być również forma inwestycji środków nie tylko w sztukę dla sztuki, ale i w doświadczenie i rozwój kolekcjonerstwa fotografii w proponowanej przeze mnie formie, a dla niektórych może tylko i wyłącznie czysto biznesowe zainwestowanie i powiększenie własnego kapitału. Wcale się nie obrażę za takie potraktowanie moich utworów - życzę takim inwestorom dużych zysków jeszcze za mojego życia :-)

Będzie to dla mnie ogromna satysfakcja i nagroda za moją pracę.

Fakt, iż kolekcjonerstwo fotografii jest stosunkowo mało popularne może tu być dużym atutem. Tym którzy mieliby ochotę na taką przygodę z kolekcjonerską inwestycją dodam, że moje prace to nie są fotki z sieci jakich pełno wszędzie, ani nie jest to nabycie pliku graficznego. Jest to w zupełności oryginalna forma zarówno jako opracowanie fotograficzne, jak też i fizycznie jest to absolutnie niepowtarzalna, niezwykle trudna do podrobienia forma namacalnego utworu w oryginalnych egzemplarzach, gdzie każdy egzemplarz z osobna nie sposób ot tak zduplikować. Dodatkowo są one zabezpieczone certyfikatem, który potwierdza nie tylko oryginalność, ale też pozwala sprawdzić czy dany egzemplarz jest legalnie zbywany przez aktualnego jego posiadacza.

Zapraszam do zakupu moich serii kolekcjonerskich, które będę tu proponował i serdecznie pozdrawiam wszystkich potencjalnych nabywców.

Piotr Możdżeń
             


GUCIO


Jest Światło
   © Piotr Możdżeń, Foto-Grafi.com.pl